Yerli otomobile bir destek daha geldi

Türkiye'nin yerli otomobil projesine bir destek de Türkiye Çelik Üreticileri Derneği'nden geldi.

Yerli otomobile bir destek daha geldi
Yerli otomobile bir destek daha geldi
GİRİŞ 21.02.2018 17:29 GÜNCELLEME 21.02.2018 17:29
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreter Vekili Gazi Bilgin, yerli otomobil konusunda çelik sektörünün katkısının bugünkünden daha yüksek seviyelerde olması gerektiğini belirterek, "Sektör, piyasadaki gelişmeleri sürekli değerlendirerek üretim hacmini ve ürün gamını oluşturma çabasındadır" dedi.

Bilgin yaptığı açıklamada, yerli üretimin desteklenmesi, söz konusu desteklerin haksız rekabet yaratmayacak şekilde olması gerektiğini söyledi. Yerli otomobil projesinde çelik sektörünün rolüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bilgin, Türkiye'nin yıllık 1,6 milyon otomotiv üretimi hacmine ulaştığını bildirdi.

Bilgin, çelik sektörünün otomobil üretiminde önemli bir tedarikçi konumunda bulunduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Otomotiv sektörü hala önemli miktarda ithal girdi kullanıyor. Tedarikçi olarak çelik sektörü, otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu ürünlerin üretimi konusunda kendisini daha da geliştirme gayretindedir. Diğer taraftan otomotiv sektörü de dışarıdan temin ettiği girdileri iç piyasadan temin edebilme konusundaki imkanları değerlendirmelidir."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
çelik üreticileri
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Abdullah 9 ay önce Şikayet Et
  Yerli tomofil ne ola ki??? 10 senedir çıkmadıgına göre böyük bişe zahar???
  Cevapla
 • muhammed 9 ay önce Şikayet Et
  kardeşim kimseyi kandırmayın 100 bin tlden bahsediyorsunuz nasıl alacak bu millet o arabayı bana bi anlatırmısınız?
  Cevapla
 • dadaş 9 ay önce Şikayet Et
  BMW ye Mercedese binen adam buna rahatlıkla biner kardeşim.
  Cevapla
 • bayburtlu 9 ay önce Şikayet Et
  Şöyle ki: 1960 yılında bir kamu kuruluşu olarak faaliyetlerine başlayan Erdemir; 2006 yılında Oyak Grubu’na satılmış ve 12 yıldır onun bünyesinde faaliyet göstermektedir. Yani günümüzde Erdemir’in; Ereğli Demir Çelik’in sahibi Oyak Holding’tir. “Erdemir kimin?” diye soruyorsanız aklınızda olsun.
  Cevapla
 • Yasin 9 ay önce Şikayet Et
  Eregli demircelik yabancılarda bu ithalatçı dernekmi destek verecekmiş
  Cevapla
 • Alperen 9 ay önce Şikayet Et
  Yerli otomobil icin hatay bicilmjs bir kaftandir cunku demircelik uretminin %70 i hatay da yapilmaktadir ayrica korfez limani demir yolu hava yolu kara yolu da bulunmaktadir sınır olarak da ortadoguya yakindir nakiliye maliyeti istanbul ve Kocaeli'ne gore daha azdir
  Cevapla
 • otomotivci 9 ay önce Şikayet Et
  araç 1.5 ton ve 1.5 ton çelik taşımak ton başına 1 dolar civarı. 1.5 ton yan sanayiyi parçasını bursa-kocaeli-gebze bölgesinden hataya taşımak kesin 1 dolardan az olur. o sebeple önce vana taşıyalım orada biraz kış tatili yapsın parçalar sonra hataya taşırız.
  Cevapla
 • boşveer 9 ay önce Şikayet Et
  kesin hataylısın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle